Žádný člověk není hoden Tvých slz a ten co je, Tě nikdy nerozpláče!

Červenec 2008

Soutěž - ♥SB♥

31. července 2008 v 12:55 | dajdula |  SB-čka:o)))
Tak a mám tady úkoly pro zůčastněné SB...

děkuju

31. července 2008 v 12:42 | dajdula |  SB-čka:o)))
děkuju moc mému SB-čku Lenči... Za co? No za tento new design:o)) Ale doufám Leni, že se nenaštveš za to, že jsem si jako pozadí nechala ty srdíčka:o)) Ještě jednou moc děkuju:o))

soutěž pro ♥SB♥

21. července 2008 v 20:44 | dajdula |  SB-čka:o)))
No tak uzavřela jsem, kdo se nezapsal, mažu... Takže... V průběhu týdne Vám tady dám úkoly (pro každého jiný)... No a uvidím, jak si s tím poradíte... úkolů bude max 5 a min 3... takže to záleží jen čistě na Vás, mých SB... Na splnění, budete mít 5dní... Takže ztm:o)) Vaše ♥SB♥ dajdula.cz

SONC

21. července 2008 v 20:41 | dajdula |  bleskovky
ahojky, přilaš se plska do SONC(soutěž o nej colorku)... díky mocka Je to na tady tomto blogu:o))

novinka na trhu:o))

20. července 2008 v 13:28 | dajdula |  řetězovky a něco z webu
Ahojky,
založila jsem si new blogís, který je určen jen Colorkám:o)) Tedy najdete tam více Colorek... Tady na tento blogís se samozřejmě nevykašlu a budu zde dávat pořád články a blbůstky... Dělám, jako bych těch blogů měla málo:D... Ne oficiální moje blogísy jsou jen tyto dva... ostatních jsem spolumajitelka:o))
Tak zatím, Vaše dajdula.cz

Soutěž...

17. července 2008 v 10:06 | dajdula |  SB-čka:o)))
No vzhledem k tomu, že Alča(majitelka blogu wendy1.blog.cz) je na táboře... Posouvám zápis do soutěže eSBéček do konce týdne... To jest do 19.7.2008 ... Takže Tady se máte zaregistrovat...

český projekt pro Ashley Tisdale...

16. července 2008 v 17:25 | dajdula |  myš maš
Ashley Tisdale zabrousí na české blogy a bude vyhledávat blogy - články "Český projekt pro Ashley Tisdale" (bude u ní český překladatel) Takže když si toto dáte na blog, je šance, že Ashley zabrousí na váš blog.. x)

moji 8.SB

16. července 2008 v 13:28 | dajdula |  SB-čka:o)))
Tak tady je diplomek pro moje osmé SB:o))... Gába je vlastně moje SB už dlouho, ale má new blogís:o))

JUMP STYL

11. července 2008 v 22:42 | dajdula |  zábava
Tak, co to vlastně je a jak jsem k tomu přišla...
Přišla jsem na něj náhodou, když jsem hledala písničku pod názvem JUMPSTYL... Mimochodem ona se takto, opravdu jmenuje... Tady najdete tu písničku... No a když jsem napsala JUMPSTYL tak mi tam najeli jakésik videa... nejdřív písničky a pak jsem narazila na ty kluky co tam hopsali... Na první pohled mě to zaujalo jak to oni s těma nohma kutí... O čem tady pořád klábosím? jukněte sami:o)) a pak píšu dál:o))... Kdo o tomto stylu nechcete více vědět... přejeďte tento článek a nečtěte dál... Kdo chcete vidět a vědět více... Sjeďte na videjko:o))
Doufám, že jste to shlédli:o)) Mně se to začalo strašně moc líbit, tak jsem se musela dívat na další a další videa... Nakonec jsem narazila na 3 kluky, kteří ukázali choreošku(15sec) a pak po kouskách ukazovali... podle toho jsem se naučila první kroky... Na první pohled to vypadá jako lážo, plážo, ale opak je pravdou... Zkuste si to sami:o))
trvalo mi asi půl hodiny než jsem se anučila půlku a pak asi čtvrt hodiny než jsem se naučila to otočení a čtyři kroky po, páč pak to je zase stejné:o))
Z5 jak asi vznikl? No když poslouchám tu muziku, tak asi techno... Asi, při nějaké technopárty nějakého kluka přestalo bavit škubat hlavou nebo já nwm co se tam dělá, tak přišel domů a vymíšlel nějaké poskoky... Když se pak ukázal před ostatníma, ostatní kluky to namíchlo a vymýšleli nové a nové poskoky, až z toho vznikl JUMP STYL:o))...
Dávám Vám zde ještě jedno videjko, podle kterého se můžete naučit... Jinak nevím co bych Vám o něm ještě řekla:o)) Jen to, že ho chci provozovat a nauči základy ostatní, kteří ho neznají a zalíbí se jim to:o)) Tak základní prvky:o)):
A ještě by jste měli vědět jak vypadá znak JUMP STYLu:o))

pády...

11. července 2008 v 9:45 | dajdula |  o koních
No tak tady jsem narazila na pády z koně... No u některých jsem se musela smát, i když to k smíchu není... Postě sranda:o)) se jukněte a pisněte koment:o))

mno...

10. července 2008 v 13:28 | dajdula |  řetězovky a něco z webu
No tak moc lidí mi tady nehlasovalo, ale já tady stejně dám tu anketu a počkám, až tady bude dostatek hlasů:o))
první:
druhý:

kroužek na koních

10. července 2008 v 12:50 | dajdula |  koníci z Ranče Pohoda
Ahojky, no tak jsem byla včera(9.7.2008) na kroužku... Na čištění jsem měla Happyho, nesedlal se, páč nás bylo celkem málo... Jezdila jsem ve třetím lotu na Julči a semnou ještě Katka na Wendy, Nika na Tiaře a Karolína na Fargovi... My jsme skákali takže byla sranda:o)) Sice jsem měla Julču, ale byla suprová:o))... Jsem ráda, že jsem ji měla po dlouhé době a ještě k tomu na skoky.. Pořád jsem totiž měla Monty, Amina a Tia... Ne že by mi to vadilo, páč jsou suprov na ježdění, ale sem tam změna neuškodí... No dávám Vám tady pár foteček, jak se nám vyvedlo skákání:o))
Nika a Tiarka:o))
Wendy a Kačka:
Karolína a ♥Fargo♥:
a nakonec já a Julča:o))
a ještě jedna:o))
Tímto chci poděkovat naší trenérce Evě Nohelové... Jsem ráda, že jsme začali skákat... A hlavně Julči, protože bez ní bych vlastně neskákala:o)) A jsem ráda, že sjem ji dostala, protože, Juli, skáčeš úžasně:o))

připomenutí

9. července 2008 v 12:52 | dajdula |  myš maš
Připomínám svým SB, že se tady mají přihlásit do soutěže nebo je mažu a tady máte hlasovat pro design... díky vaše dajdula.cz

moji 7.SB:o))

9. července 2008 v 12:48 | dajdula |  SB-čka:o)))
Ahojky, tak můj blog má další SB:o)) a majitelkou tohoto blogu je Lenca... Leni, doufám, že se ti líbí:o))

Jak koně spí?

8. července 2008 v 10:57 | dajdula |  o koních

Co se zdá koním?????

Úvodem...
Koně dokáží spát vestoje. Je to mezi laickou veřejností docela známá věc, kterou potvrdí i odborník. Kůň má speciálně uzpůsobené svalstvo, šlachy a vazy končetin a krku, které vytváří tzv. mechanizmus neúnavného stání. Pokud kůň spí vestoje, zatěžuje obě hrudní končetiny, zatím co pánevní končetiny v zatěžování střídá. Odpočívající pánevní končetinu má odlehčenou a opírá se o zem jen předním okrajem kopyta. Je to jakýsi "pohov". Krk má ve vodorovné poloze, oči jsou přivřené. Tato poloha vyžaduje minimální svalovou námahu. Mohlo by se tedy zdát, že ležení není pro koně nevyhnutelné. Opak je však pravdou.
Spánek je pro všechny organizmy mimořádně důležitý, stejně jako například potrava. Je základním požadavkem na existenci živých organizmů, který nás chrání před přetížením a vyčerpáním. Člověk i zvíře vydrží bez potravy déle než bez spánku.
REM spánek:
Spánek savců je složitý stav. Má několik fází. Pro nás nejzajímavější je fáze REM (z anglického "Rapid Eye Movement" - rychlý pohyb očí). V průběhu REM spánku jsou na elektroencefalogramu vlny jako při bdění, přes víčka je pozorovatelný rychlý pohyb očí, ale všechny ostatní pohybové (motorické) funkce jsou ochablé. Tento stav, kdy je mozek aktivní, ale tělo ne, je čas snů.
Starší název pro REM spánek je "paradoxní spánek". V jeho průběhu největší aktivitu vykazuje mozková kůra, tedy ta část mozku, která řídí volní pohyby ve stavu bdění. Proč se tedy nehýbeme, když se nám zdá se o tom, že se pohybujeme?
V mozkovém kmenu spojujícím mozek s míchou se pravděpodobně nachází oblast, která aktivně blokuje pohybové signály vznikající v mozku. Rušení spojení mezi mozkem a výkonnými orgány, v tomto případě příčně pruhovaným svalstvem, způsobuje tělesnou nehybnost. To se netýká okohybných svalů, do kterých nervy přichází přímo z mozku - mimo mozkový kmen. Proto se oční bulvy pohybují i v průběhu REM spánku.
Zdroj : ZDE
Ale já to mám odsud

soutěž pro moje ♥SB♥

8. července 2008 v 10:34 | dajdula |  bleskovky
Ahojky, nevím, kolik mých SB tady chodí a jak často... Protože tady nenechávají komenty atd... Rozhodla jsem se tedy, že udělám soutěž pro moje SB a kdo se nepřihlásí, tak toho vyškrtnu nebo tak... VYMAŽU... Čas do posledního přihlášení je 13.7.2008... A jak říkám, kdo se nepřihlásí, mažu ho.. Nikomu říkat nebudu, že je tady tohle, takže je to jen na Vás moje SB...
přihláška:
1) přezdívka+jm. (může být i příjm.)
2) tvůj zaeSBéčkovaný blog -
Info o soutěži podám až po přihlášení...
Zatím Vaše SB padap.blog.cz = dajdula.cz

poraďte

8. července 2008 v 10:23 | dajdula |  řetězovky a něco z webu
Ahojky, potřebuju poradit jaký okraj si dát na blog... Nemůžu se rozhodnout mezi čtyřma... koukněte a pak hlasujte kuju:o*
první:
druhý:
třetí:
a čtvrtý:

co to???

7. července 2008 v 8:27 | dajdula |  myš maš
Neumí počítat nebo co???
Pro neněmčináře: sieben, sechs, fünf, drei, drei, zwei, ein...
sedm, šest, pět, tři, tři, dva jedna...
A tady nějaké sranda videjka s koníkama:o))... Nejsou moc dlouhé, takžese můžete koukat:o)) Jo sranda videjka jsou jen ty v tom rámečku:o))
Tohle prostě nemá chybuXD... chlap se učí voltižXD...

Hej nechápu

7. července 2008 v 7:48 | dajdula |  slavní koně a jezdci
Hej já z těch skoků nemůžu... Prostě pod STečka to nejde 100pro:o)) a některé mi připadají jako TTečka... prostě maras... však koukněte sami:o))

PŘEKLADATELSKÝ OŘÍŠEK ..

7. července 2008 v 7:07 | dajdula |  myš maš
Skákal pes...
normálně česky:
Skákal pes přes oves,
přes zelenou louku.
péro na klobouku.
Šel za ním myslivec,
Pejsku náš, co děláš,
žes´tak vesel stále, nevím sám,
řek´bych vám,
hop a skákal dále....
Valach:
Skáče hafik ces obilé,
ces zelenú pastvínku,
Išél za nim střílač milé
na klobúku mrcínku
Hafe víš, co robíš
že sa řechceš fčílkáj?
Nevím sám, vykuádám,
hop, skočíl jak pílka…
Ostravák:
Skače čuba přes obile
šibko hupe přes luku.
Za ňu chachar v kamizole
fájne brko v klobuku.
Kaj se vališ, co se chlameš,
co se ščuřiš jako cyp?
Prd ti řeknu, take zname
a zas vali do kajsik.
Dement:
Hopy hafhaf přes chramst-šumi,
přes travyčka mňamy mňam.
Pán i flinta naňho čumi
sako z husi f čapce mam.
Hafik haf, co práca fuj,
že smých tlama šyroká
slovo já, fšak f tlamje hnuj
hopy hop jak divočág.

Brňák:
Bere čokl glajze grýnó
hópe lúpink přes Kajzec
Za nim kópe plótve rýnó
plotňák jégr na Oltec.
Co se pecní, těžké lochec?
Kvaltuj fligny, haltni vály.
Žádné ánunk, čokl borec
migne cemrem a de pali
Hanák:

Skókal pések přes ovések,
přes zelenó lóko,
Šél za ním meslivéc,
péro na klobóko.
Pésko náš, co stvóřáš,
že sa lóhníš z čoňo?
Neřéš mja konópko
valím rychlo, koňo.

nadstrážmistr Policie ČR:

Dne 18.8. t.r. jsem prováděl spolu s nstrm. Hyhlíkem pravidelnou obchůzku.
Na konci ulice Polní jsme legitimovali osobu mužského pohlaví konající chůzi po poli spolu se psem, který skákal přes ječmen a proso. V osobě byl námi zjištěn M. Slivec v uniformě zaměstnance správy lesů. Muž i pes jevili známky rozjařenosti. Na přímý dotaz po příčině jejich veselí uvedl pes, že sám neví a pokračoval ve výše zmíněné činnosti. M. Slivec k dotyčné věci doznal, že pes skáče proto, že se nažral tzv. trávy. Provedli jsme zajištění obou pachatelů a sdělení obvinění z trestného činu nedovolené výroby a držení omamných látek a jedů podle paragrafu 187 tr.zák.