Žádný člověk není hoden Tvých slz a ten co je, Tě nikdy nerozpláče!

Meredith Beerbaumová

3. dubna 2008 v 13:35 | dajdula |  slavní koně a jezdci
Michaelsová se narodila jako dcera filmového režiséra a producenta Richarda Michaelse. Od dětství se věnovala jízdě na koni, jako mladá jezdkyně (do 21 let) dosahovala dobrých výsledků. Kariéru nepřerušila ani v době, kdy studovala politologii na Princeton University.
V roce 1991 odjela do Německa, aby trénovala u světoznámého jezdce a trenéra Paula Schockemöhleho. Původně letní pobyt se protáhl na trvalý. V roce 1998 se Michaelsová provdala za německého reprezentanta Markuse Beerbauma (bratra mnohonásobného olympijského vítěze Ludgera Beerbauma) a získala německé občanství.
V Německu se dostala k řadě vynikajících koní, zmínku si zaslouží zejména Checkmate a Shutterfly. Od roku 1999 se stala klíčovou členkou německé reprezentace, se kterou získala několik medailí v soutěžích družstev na mistrovství Evropy.
V prosinci 2004 se stala první ženou, která byla v čele světového žebříčku sestavovaného Mezinárodní jezdeckou federací FEI. Znovu se také kvalifikovala do finále světového poháru, v němž dosáhla v sedle Shutterflye na druhé místo. O rok později s Checkmatem 4 finále světového poháru poprvé vyhrála.
Rok 2004 ale pro Beerbaumovou byl velkým zklamáním, protože byla potrestána kvůli dopingovému nálezu ve vzorku svého koně a zmeškala kvůli tomu start na olympijských hrách v Aténách.
Na Světových jezdeckých hrách v Cáchách v roce 2006 atakovala nejvyšší stupně a získala s Shutterflyem bronzovou medaili.
Na začátku roku 2007 byla znovu jedničkou světového žebříčku, a to po dobu čtyř měsíců v řadě (od února do května). V srpnu absolvovala v sedle Shutterflye bez shození všech pět kol mistrovství Evropy v Mannheimu a stala se druhou ženou, která vyhrála evropský titul v parkuru.
Úspěchy
RokSoutěžKůňVýsledek
1999Mistrovství Německa žen-1.
Mistrovství EvropyStella9.
1. (družstvo)
2001Mistrovství Německa žen-1.
2004Finále světového poháruShutterfly2.
Mistrovství Německa jednotlivců-3.
2005Mistrovství EvropyCheckmate 41. (družstvo)
Finále Světového poháru1.
2006Finále světového poháruCheckmate 45.
Světové jezdecké hryShutterfly3.
3. (družstvo)
2007Mistrovství EvropyShutterfly1.
2. (družstvo)

Nejúspěšnější koně

JménoPohlavíPlemenoNarozenOtec
ShutterflyvalachHANN1993Silvio I
Checkmate 4valachHANN1995Contender
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

klikni

klik 100% (473)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama